DEVECİLER’İN 5 YILDA 500 MİLYONDAN FAZLA YER SATTINI BİLİYORMUYDUNUZ?

DEVECİLER’İN 5 YILDA 500 MİLYONDAN
FAZLA YER SATTINI BİLİYORMUYDUNUZ?

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler 5 yılda nereleri sattın? Sattığın Burhaniye Halkının yerlerinin paralarını nerelere kullandın? Geçen hafta 62 milyonluk ihaleden elde edilen geliri giderayak nerelere kullanacaksın? 5 Yılda Burhaniye’de 500 milyonu geçen satış yaptın mı? Seçime son 19 gün kala Burhaniye sınırları içinde kafanda satacak başka yerin var mı?
Giderayak sattı satıyor internet satış sitesi gibi satmadık yer bırakmayan Burhaniye Belediye Başkanı Sözde Halkçı Ali Kemal Deveciler’i Burhaniye halkı 31 Mart sandığa gömecek. Geldiği günden beri Burhaniye halkına beş kuruşluk faydası olmayan Deveciler, neresi varsa sattı daha geçen hafta 62 milyonluk yer satışı gerçekleştiren Deveciler, ne zeytinlik bıraktı imara açmadığı, nede arsa…. 2014 seçimlerinden bu yana 5 yılda 500 milyonu geçen satış gerçekleştirilen Deveciler, bu paraları nereye harcadı? Vatandaş bu sorunun yanıtını arıyor.
Vatandaşlar; “ Burhaniye merkez’de yollar köstebek yuvası gibiyken, Burhaniye Halkının mallarını satıyor da nerelere harcıyor. Son sattığı yerlerin seçim çalışmalarında kullanıldığı iddia ediliyor. Devecilerin Burhaniye halkına bu yerleri satıpta ne yaptığını açıklamak zorunda. Her şey kapalı kapılar ardında yaşanıyor, vatandaş bu paraların nerelere gittiğini bir türlü bilmiyor. Şeffaf, halkçı belediye diye geldiler, karanlık ve götürücü belediye olarak halen yemeğe devam ediyorlar. Bu vatandaş bunu yemez. 31 Mart günü bunun hesabını sandıkta sorar ” dediler.

AK PARTİ BURHANİYE İLÇE BAŞKANI HAYRİ ZEYBEK: BURHANİYEMİZİN BİR KARIŞ TOPRAĞINI SATMAYACAĞIZ

AK Parti Burhaniye İlçe Başkanı Hayri Zeybek, Belediye Meclis çoğunluğu CHP’de olduğu için bu tür satışların onayının oy çokluğu ile verildiğini söyledi. Cumhur İttifakının red oyları olmasına rağmen oy çokluğu ile bu yerlerin satışlarını engelleyemediklerini dile getirdi. Zeybek; “ Allahın izniyle 1 Nisan’dan itibaren AK Parti Belediyeciliği ile hiçbir yerin, Burhaniye halkının yerlerini satmayacağız, sattırmayacağız. Mustafa Aysel ve ekibimiz çok sağlam ve düzgün, neredeyse hepsi bu bölgenin insanı dır. Asla Burhaniye’mizin bir karış toprağını satmayacağız” dedi.

Haber: Körfez’de Hâkimiyet Gazetesi Haber Merkezi

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ