Hayatın Ritmini Geri Dönüşümle Yakala Sergisi Düzenlendi

REKLAM ALANI
Hayatın Ritmini Geri Dönüşümle Yakala Sergisi Düzenlendi
Hayatın Ritmini Geri Dönüşümle Yakala Sergisi Düzenlendi
Bireylerin ve toplumun sürdürülebilir bir gelecek için sorumluluk almasını teşvik eden “Sıfır Atık Kullanımı” ile ilgili faaliyetler Balıkesir’de başarıyla sürdürülüyor.
Çevre dostu bir yaşam tarzı benimseyen okullar, attıkları çöpleri en aza indirgemeye yönelik bir yaklaşım olan sıfır atık kullanımını destekliyor. Çevrenin korunması, doğal kaynakların israfının önlenmesi ve gelecek nesillere temiz bir çevre bırakılması bilinciyle yürütülen faaliyetler ile sıfır atık kullanımı sayesinde geri dönüşüm ve yeniden kullanım alışkanlıklarının artması sağlanırken kaynaklar daha verimli kullanılıyor.
Bu doğrultuda, Atatürk Şehir Hastanesi Anaokulu tarafından çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek ve farkındalık sağlamak amacıyla ‘Hayatın Ritmini Geri Dönüşümle Yakala’ sergisi düzenlendi.
Minikler, büyüklerine ülkenin geleceği için sıfır atık önderliği yaparak atık olduğu düşünülen malzemelerle ortaya çok kullanışlı ürünler çıkardı. Sıfır atık kullanımının önemine dikkat çekmek amacıyla öğrenciler tarafından keyifli bir ritim konseri düzenlendi.
İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, “Geri dönüşümün önemi sadece doğal kaynakların korunması ve enerji tasarrufu ile sınırlı değildir. Aynı zamanda geri dönüşüm, çevre kirliliğinin azaltılmasına, ekonomiye katkı sağlanmasına ve sürdürülebilir bir geleceğin oluşturulmasına da yardımcı olur. Bu nedenle her bireyin geri dönüşüme destek olması ve atıklarını ayrıştırarak geri dönüşüme kazandırması önemlidir. Bu amaçla gerçekleştirilen faaliyetlerde emeği geçen tüm okullarımıza geleceğe sundukları katkı için teşekkür ediyorum.” dedi.
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ