TÜRK KIZILAY’INDAN, GÖNÜLLÜLERE TEŞEKKÜR

REKLAM ALANI
TÜRK KIZILAY’INDAN, GÖNÜLLÜLERE TEŞEKKÜR
TÜRK KIZILAY BALIKESİR ŞUBE BAŞKANLIĞI, 11 İLİ ETKİLEYEN DEPREM FELAKETİNDE HAYATINI KAYBEDENLER VE BU SÜREÇTE YARALARIN SARILMASI İÇİN KIZILAY’DA GÖNÜLLÜ OLARAK ÇALIŞANLAR İÇİN 6 ŞUBAT DEPREMİ ANMA VE KIZILAY GÖNÜLLÜLERİNE TEŞEKKÜR PROGRAMI DÜZENLEDİ.
Türk Kızılay Balıkesir Avlu Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen programa, Vali İsmail Ustaoğlu, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mehmet Birol Şahin, Karesi Belediye Başkanı Dinçer Orkan, İl Jandarma Komutanı Tümgeneral Nurettin Alkan, Türk Kızılay Derneği Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ramazan Saygılı, Türk Kızılay Balıkesir Şube Başkanı Burak Kelemençe, siyasi partilerin temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, bürokratlar ve Kızılay gönüllüleri katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Türk Kızılay Balıkesir Şube Başkanı Burak Kelemençe, “6 Şubat Kahramanmaraş depremlerini anmak ve bu sürecin en kıymetlileri olan gönüllülerimize ve bağışçılarımıza şükranlarımı sunmak için buradayız. 1868’den beri merhametin ve şefkatin timsali olan Kızılay’ımız 156 yıldır dünya coğrafyasının dörtte üçüne Anadolu’muzun imdat elini götürmüş ve insan ızdırabını dindirmek uğruna hiç yorulmak bilmeden tüm dünyada iyilik kuruluşu haline gelmiştir. 191 ülkede faaliyet gösteren uluslararası Kızıl Haç ve Kızılay federasyonu dernekleri arasında insani yardım bütçesi açısından dünya birincisi olan ata mirasımız Türk Kızılay’ı beşerî ve tabi her afette mazlumun elini tutan olmakta ve bu Hilal’in gölgesi altında muhafaza etmektedir. Kızılay’ımız üzerinden bir yıl geçen asrın felaketinde de depremin ilk anından başlayarak halen devam eden faaliyetleriyle de nice yüzleri güldürmekte nice hayatlara umut ışığı olmaktadır. Bugün bu vesileyle Türk Kızılay’ı olarak dokunduğumuz her afetzede kardeşimize uzanan elimiz olan siz kıymetli gönüllülerimize ve bağışçılarımıza şükranlarımızı sunuyoruz. Birbirinin acısına kardeş olan, varını yoğunu depremzede kardeşiyle paylaşan, en önemlisi de insanlık adına nice dersler çıkarmamızı sağlayan nice gönüllü ve bağışçılarımız başta olmak üzere teşekkür ediyorum” dedi.
USTAOĞLU: “GÖNÜLDEN TEBRİK EDİYORUM”
Türk Kızılay Balıkesir Şube Başkanlığı tarafından düzenlenen 6 Şubat Depremi Anma ve Kızılay Gönüllülerine Teşekkür Programı’nda yaptığı konuşmada Vali Ustaoğlu, Türk Kızılay’ının insanlık için önemli bir dayanışma örneği olduğunu vurgulayarak, “Aziz Milletimizin sevgi, hoşgörü, şefkat, merhamet ve dayanışma kültürüne emsal teşkil eden, dünyanın her bölgesine yardım elini ilk uzatan Türk Kızılay’ının değerli yönetici ve fedakâr çalışanları ile hayırsever vatandaşlarımızı gönülden tebrik ediyorum” dedi. Vali Ustaoğlu, Kızılay’ın insani değerlere verdiği önemin altını çizerek, toplumun bu tür organizasyonlarla bir araya gelerek dayanışma ruhunu daha da güçlendirdiğini belirtti. Program, depremzedeler için yapılan yardımların yanı sıra Kızılay gönüllülerinin özverili çalışmalarının da takdir edilmesine vesile oldu.
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ