Seval Bozkurt’dan asılsız iddialara açıklama geldi

REKLAM ALANI
Seval Bozkurt’dan asılsız iddialara açıklama geldi
Cumhuriyet Halk Partisi Edremit Belediye Başkan Adayı Seval Bozkurt’dan asılsız iddialara açıklama geldi.
Değerli Dostlarım, Sevgili Örgütüm Merhaba
Bir süredir sosyal medya üzerinden Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in okul arkadaşı olmamdan dolayı karalama kampanyalarına maruz kalıyorum. Bu nedenle bir açıklama yapma gereksinimi duydum. Söz konusu paylaşımlarda gücümü Özgür Özel’den aldığım, son iki gündür gündemde olan mor sandığın benim başkan adayı alabilmem için konduğu iması var. Öncelikle şunu belirtmek isterim ki; bu tür paylaşımlar yerelde şahsımı itibarsızlaştırma kampanyası dahilinde partimize ve Genel Başkanımıza zarar verme amaçlı muhalif odaklar tarafından yapılmaktadır. Bu tür karalamalar ne partimize ne Genel Başkanımıza ne de bana zarar veremez.
Değeğerli dostlarım tam 20 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak çalışıyorum. Tam 20 yıldır partimin siyasi çalışmalarında sizlerle birlikte alın teri döküyorum.
Uzun zamandır yaptığım parti çalışmalarımda aldığım görevlerden bazıları, Parti Okulu Eğitmenliği, Altınoluk Belde Yöneticiliği, Balıkesir İl Eğitim Sekreterliği ve Balıkesir il Başkan Yardımcılığı, Parti Okulu Bölge Koordinatörlüğü, Genel Merkez Parti İçi Eğitim Birimi Üyeliği, iki dönem ; 2018 de 5. Sıra, 2023 te 4. Sıra milletvekili adaylığıdır.
2023 yılında Genel Seçimde Chp sıraları ittifak partileri ile paylaşılmasaydı, 3. Sıra adayı olarak şu an milletvekili olacaktım. Bu sıralamalar yapılırken 2018 de ve 2023 te Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ‘ydu ve bu sıralara gelişim sadece örgütümün teveccühü ve emeğimin karşılığıdır. Şahsen bu süreçte de ön seçimi istemiştim. Genel seçim öncesi Balıkesir ‘in 20 ilçesinden milletvekili aday adayları ile ilgili görüş istenmişti, 1 ilçe görüş bildirmemişti, 1 ilçe tek aday ismi vermişti. Diğer 18 ilçeden gelen görüşlerde 18 ilçeden de ismi gelen tek kişiyim. Ayrıca bu ilçelerden gelen sıralamaların ortalamasına baktığımızda da 1. sıradaydım. Dolayısı ile eğer bir ön seçim yapılsaydı Balıkesir genelinde ilk sıralarda çıkma olasılığım çok yüksekti. Bu da örgütümüzün teveccühüdür. Örgütüme bir kez daha teşekkürü borç bilirim.
Örgüt çalışmalarım yanında yıllardır birçok sivil toplum örgütü üyeliğim, sivil toplumda insan hakları mücadelem ve halen süren dernek başkanlığım mevcuttur. Yerel seçimde Edremit Belediye Başkan Aday Adaylığım da örgütümün ve sivil toplum kuruluşlarımızın teveccühü ile gündeme gelmiştir.
Bildiğiniz üzere genel merkezimizin aldığı karar doğrultusunda Edremit belediye başkan adayının ön seçim ile seçilmesine karar verilmiştir. Bu güne kadar ön seçim yapılmaması nedeniyle örgütün iradesi seçimlere tam olarak yansımadı. Geçen seçimde örgüt iradesinin yansımamış olmasından büyük mağduriyet yaşadım.
Bu nedenle Edremit Belediye Başkan Adayı’nın ön seçimle belirlenmesinin en demokratik ve en doğru yöntem olacağını düşündüm. Bu düşüncemi de önemli parti organlarında dile getirdim.
Bu yüzden Edremit’te 12 aday adayı ile yapılacak bir ön seçimin en adil yöntem olacağını düşünüyorum. Mor sandığın gündeme gelmesini ise; Edremit halkının yapılan kamuoyu yoklamalarında kadın adaylara göstermiş olduğu ilgiye ve Genel Merkezimizin kadınları adaylaştırma noktasındaki pozitif ayrımcılığına bağlıyorum. Bununla birlikte benim kimliğime yapılan hiçbir ayrımcılık söz konusu değildir. Aksine, yerelde basının yaptığı birçok ankette birinci çıktığım aşikardır.
Bugün kendimi yine örgütüme emanet ediyorum. Siz varsanız ben varım, Edremit’i hep birlikte el ele en güzel günlere taşımak üzere yola çıktık. Güneş Ege’ye Edremit ‘ten doğacak!
Ecz. Seval Bozkurt
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ