Balıkesir Ortak Sınavlara Hazırlanıyor

Pervo

Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Ölçme ve Değerlendirme Merkezini ziyaret ederek Millî Eğitim Bakanlığının ülke genelinde ortaokul ve liselerde bu yıl ilk kez gerçekleştirecek olduğu ortak sınavlar ile ilgili yapılan çalışmaları yerinde inceledi.
Millî Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencilerin gelişimini takip etmek, müfredatın işlenmesinde okullar arasında bütünlük sağlamak ve uygulama birliği oluşturmak amacıyla ilk kez ortaokul 6. sınıfların “Türkçe” ve “Matematik” dersleri ile lise 9. sınıfların “Türk Dili ve Edebiyatı” ve “Matematik” derslerinin ikinci yazılı sınavları “ülke genelinde ortak sınav” olarak düzenlenecek.
Bu kapsamda; Balıkesir’de, 6. sınıf Türkçe ve Matematik dersleri için 26 Aralık 2023 Salı, 9. sınıf Türk Dili ve Edebiyatı ile Matematik dersleri için 27 Aralık 2023 Çarşamba günü ortak sınavlar yapılacak. Bakanlıkça hazırlanan sorular okullara teslim edilecek ve sınav, okullar tarafından uygulanacak. Sınav evrakı, il ölçme değerlendirme merkezlerince değerlendirilecek.
İl Millî Eğitim Müdürü Ali Tatlı; Ölçme Değerlendirme Merkezimiz tarafından ortak yazılı olarak yapılacak olan sınavlar için basımı gerçekleştirilen cevap kağıtları ile ilgili hazırlık sürecini yerinde gözlemleyerek Ölçme ve Değerlendirme Merkezi Müdürü Tuncay Balyemez’den çalışmalarla ilgili bilgi aldı.
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ