BASIN ŞEHİDİ CİHAN HAYIRSEVENER ANILIYOR

Pervo

BALIKESİR Gazeteciler Cemiyeti (BGC) şehit gazeteci Cihan Hayırsevener ve vefat eden gazeteciler için anma etkinliği düzenledi.
Bandırma’da görev yaptığı gazetesine gittiği sırada, Atatürk Caddesi üzerinde kalleşçe kurulan pusu sonucu öldürülen Gazeteciler Cemiyeti Disiplin Kurulu Başkanı Cihan Hayırsevener şehadete erişinin14. yılında anılacak.
CEMİYETTE ANMA
18 Aralık Pazartesi günü gerçekleşecek etkinlikte, Hayırsevener’in meslektaşları, BGC Basın Müzesi’nde “Öldürülen Gazeteciler” anısına oluşturulan odada bir araya gelerek basın şehitlerini yad edecekler.
MEVLİD ve LOKMA HAYRI
Aynı gün, Hayırsevener başta olmak üzere bugüne değin vefat etmiş Balıkesirli gazeteciler ruhuna Hacı Sadık Kaya Camisinde öğle namazını müteakiben Mevlid-i Şerif okutulacak.
BGC Basın Müzesi ve Medya Merkezi bahçesinde ise lokma hayrı yapılacak.
CİHAN CESUR BİR GAZETECİYDİ
Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, bugüne dek ülkemizde 67 gazeteci yazarın öldürüldüğünü ve Cihan Hayırsevener’in ise Balıkesir Basınının ilk şehidi olduğunu anımsattı.
Demir, anma mesajında şu ifadeleri kullandı:
“Cihan, Balıkesir Basınının cesur kalemlerinden biriydi. Ülkemizin ve milletimizin çıkarları noktasında kalemini kullanan, beynini yoran gazeteciydi.
SUSMADI, SUSMAYACAK
Gerçeklerin ortaya çıkarılmasından korkan, karanlıktan beslenenlerin planladığı kalleşçe saldırıda şehit düştü.
Ölüm emrini verenleri, tetiği çekenleri, insanlık dışı eylemi organize edenlere yardım ve yataklık edenleri bir kez daha lanetliyoruz.
Türk Basını ilk şehidini verdiği 1909’dan beri susturulamadı.
Meslek ilkelerini benimseyen, kalemleriyle mikrofonlarını milletinin çıkarları ve gerçekleri öğrenmesi adına kullanan gazeteciler susmadı, susmayacak, susturamayacaklar.
HÜZÜNLE ANIYORUZ
Hangi nedenle olursa olsun bugüne dek öldürülen bütün meslektaşlarımızı hüzünle, rahmetle, dualarla anıyoruz.”
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ