Deveciler, Burhaniye’yi Parsel Parsel Satmaya Gelmiş

Pelitköy’de 3 arsa satışa çıktı

Satılacak olan arsalardan toplam 9,5 Milyon nerede kullanılacak?

 

Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler koltuğa oturduğu günden beri satmadık yer bırakmadı. Burhaniye’nin malını sata sata belediyenin çarkını çevirmeye çalışan Başkan Deveciler şimdi de Pelitköy’den 3 tane arsa satışını ihaleye çıkardı. 25 Aralık günü ihaleye çıkacak olan Burhaniye Belediyesi Bur-Bel Turizm A.Ş. satış ihale ilanında Pelitköy 873 Ada 2 Parselde bulunan 500 m2’de şuulu arsanın belediyeye ait olan alanının 308,18 m2 ‘si 3.236.000,00 TL. ye, Pelitköy 823 Ada 30 Parsel de bulunan 323,30 m2 ‘lik yer 3.718.000,00 TL. ye, yine Pelitköy 823 Ada 31 Parsel de bulunan 226,70 m2 ‘lik yer ise 2.607.000,00 TL. ye ihaleye çıkacak.

Burhaniye’yi sata sata bitirmeye çalışan Deveciler son günlerinde yine 3 yer satışı ile gündeme geldi. Babasının malını satar gibi Burhaniyelilerin arsalarını satışa çıkarması halkın dikkatinden kaçmıyor. Halkçı geçinen başkan halkın malını , Burhaniye’nin malını koruyacağına “gitti gidiyor batan geminin malları” diyerek gazete ilanı ile satışa çıkarmaktan hiç çekinmiyor.

Burhaniye Halkının gözünün içine baka baka arsaları satan sözde Halkçı Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, vatandaştan tepki alırken, eğer tekrar CHP bu kişiyi  Burhaniye Belediyesine aday olarak çıkarırsa, en köklü CHP’linin bile Deveciler’e oy vermeyeceği ifade ediliyor. Cumhuriyet Halk Partisi Halkçı Belediye Başkanı diye geçtiğimiz seçimlerde aday gösterilen ve başkan seçilen Deveciler’i vatandaş artık o koltukta görmek istemiyor.

Burhaniye Belediye Başkanlığından giderayak borçlarını temizlemek için yer sattığı bilinen Deveciler, bakalım önümüzdeki günlerde nereleri satacak ? , Satılacak olan bu yerlerden elde edilecek olan 9 milyon 561 bin TL. nereye harcanacak? Burhaniye’de Basın mensupları bu duruma neden sessiz kalıyor? Burhaniye’ye Belediye Başkanı olduğu günden beri satmadık yer bırakmayan Ali Kemal Deveciler Basın’ı nasıl susturmayı başarıyor?

Burhaniyeli vatandaşlar; ” Burhaniye siyasetinde ki muhalif  AK Parti’den de ses çıkmıyor. Yeni ilçe Başkanı Hayri Zeybek’ten de tık yok. Sanki birbirlerine hiç siyaset yapmayacak, hiç de ses çıkarmayacaklarına benziyorlar. Yoksa aynı kabağımı ediyorlar anlamış değiliz. Bu kadar yer satıldı ses yok. Şimdi Pelitköy’de yine arsalar satışa çıktı yine ses yok.  yoksa al gülüm ver gülüm mü ? Biz Burhaniye halkı olarak  Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler’in aday adaylığı açıklamasında ki gibi soğuk su içelim ne dersiniz” diye konuştular.

 

 

” dediler.

Haber: Körfez’de Hakimiyet Gazetesi Haber Merkezi

REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ