BALIKESİR’DEN AMERİKA’YA UZANAN BAŞARI HİKAYESİ

REKLAM ALANI
BALIKESİR’DEN AMERİKA’YA UZANAN BAŞARI HİKAYESİ
Balıkesir İl Millî Eğitim Müdürlüğü robotik takımı, dünyanın en büyük robot yarışması olarak Guiness Rekorlar Kitabı’na giren VEX Robotik Turnuvası’nda;
turnuvanın en prestijli ödülü olan Excellence Award’ı alarak Amerika’dan gururla döndü.
Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğünden konuyla ilgili olarak yapılan açıklamada şöyle denildi: “7 senedir öğretmenlerinin rehberliğinde faaliyetlerini sürdüren robotik takımı öğrencilerimiz;
2022-2023 eğitim öğretim yılında VEX Robotik İzmir Turnuvası’nda Enerji ve İnovasyon Ödülü, VEX Robotik Eskişehir Turnuvası’nda “Robot Becerileri” alanında Türkiye 2.liği, 18 Mart 2023 tarihinde İstanbul’da yapılan ve Türkiye’den birçok takımın katılım sağladığı ‘VEX Robotik Türkiye Şampiyonası’nda “Mükemmellik Ödülü” kazanarak başarı yolculuğuna sağlam adımlar attı.
6 öğrenci ve 3 öğretmenimizden oluşan robotik takımımız; 2 Aralık’ta New Jersey Livingston Community Center’da, 3 Aralık’ta New Jersey Sparta Secondary School’da 91 takımın katılımıyla gerçekleştirilen ve Amerika’nın en büyük katılımcı unvanını yakalayan VEX IQ Turnuvası’na katıldı.
Turnuvalar sonucunda, yüksek kaliteli bir VEX robotik programı oluşturmada, genel mükemmelliği örnekleyen okul veya kuruluşa verilen ve VEX Robotik Yarışması’ndaki en prestijli ödül olan Excellence Award (Mükemmeliyet Ödülü) almaya hak kazanan takımımız;
ilk kez uluslararası bir turnuvaya katılım sağlayarak başarı hikayesine bir yenisini eklemiş oldu.
Öğrencilerimize bu süreçte katkı sağlayan yönetici, öğretmen ve velilerimize teşekkür eden İl Millî Eğitim Müdürümüz Ali Tatlı, “Her öğrencimizin üretebilen bir birey olmasını destekliyor ve önemsiyoruz.
Geleceğin dili yazılımdır. Bu yaş gruplarındaki çocuklarımızda yazılım dilini pratiğe dökmenin en güzel örneği robotik çalışmalardır.
Yazılım ve robotlarını geliştiren çocuklarımızın; ürettiklerini sunarak kendini toplum önünde ifade etme becerisi kazanması ve başarı duygusunu tatması gelişimleri açısından önem arz ediyor.
Yerli ve millî üretimin gelecekteki ana unsurlarının şu anki öğrencilerimiz olduğunun farkındayız.
“Mükemmeliyet Ödülü” ile Amerika’dan dönerek ilimizi ve bizleri gururlandıran öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” ifadelerini kullandı.
REKLAM ALANI
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ